środa, 30 stycznia 2013

Lampa z kolekcji In-Ei, powstała dla marki Artemide. fot. Materiały prasowe

Światło zamknięte w rzeźbie

MAC

Kolekcję stworzył Issey Miyake, znany projektant modowy. fot. Materiały prasowe

Ich nazwa - In-Ei - w języku japońskim oznacza cień bądź zacienienie. fot. Materiały prasowe
Geometryczne wzory i włókna z recyklingu - to znaki rozpoznawcze kolekcji lamp In-Ei, wymyślonych przez Isseya Miyake. Lampy miały swoją premierę w zeszłym roku, obecnie trafiły już do sprzedaży.
Lampy zaprojektował Issey Miyake, znany przede wszystkim jako twórca projektów modowych. W ubraniach, które tworzy, często eksperymentuje z nowymi tkaninami. W projekcie dla Artemide zmierzył się z nowym zadaniem i postanowił "ubrać" światło. Co więcej, surowcem z którego przygotował odzież dla oświetlenia, stały się przetworzone plastikowe butelki PET. Powstałą z nich tkaninę następnie poddawano zagięciom w geometryczne wzory. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie użycie specjalnego programu matematycznego, który powstał w jego studiu i często bywa wykorzystywany w projektach modowych.
Kolekcja lamp nazywa się In-Ei, co w języku japońskim oznacza cień bądź zacienienie. Fantazyjne kształty, jakie przyjmują klosze, budzą skojarzenia z origami.
Marka Artemide stworzyła modele lamp wiszących, stojących oraz podłogowych. Producent zwraca uwagę nie tylko na ich lekkość, ale także formę transportu - każdą z nich w trójwymiarowe struktury przekształca ich użytkownik.
Lampy kosztują od ok. 800 dolarów.
Więcej: www.artemide.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz